25.6. Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

26.6. Okolo 13:00 po presune cez celé Poľsko príchod k Mazurským jazerám na poľsko-litovskej hranici. Oddych, možnosť člnkovania na jazere.

27.6. Ráno odchod do Litvy. Pred 10 rokmi sme na tejto hranici trávili hodiny času čakaním, teraz sme naďalej v Európskej únii. Vysvetlíme si históriu niekdajšej sovietskej hranice. KAUNAS: najlitovskejšie mesto v krajine. Palác svadieb, socha Vytautasa, pešia zóna, kde je zakázané fajčiť. Kemp pri jazere v výhľadom na hrad TRAKAI.

28.6. Zastávka pri hrade Trakai (čas aj na prehliadku) a návšteva hlavného mesta Litvy. VILNIUS: celodenná prehliadka hlavného mesta Litvy. Zmes poľských, ruských a litovských vplyvov, najväčšie staré mesto vo východnej Európe.

29.6. Nočný presun do Estónska. Históriou a Škandináviou dýchajúci TALLINN: Tučná Margaréta a lekáreň, odkiaľ si svoje posledné lieky objednával Peter Veľký. Stredoveké mesto, aké ste tu nečakali! Stredoveké uličky, dôkladná prehliadka čarovného mesta, ktoré Vás určite prekvapí. Krásne zachované mesto hanzovných obchodníkov, radnica, ktorú navštívil aj Dalajláma. Pohoda na vyhliadke na mesto.

30.6. Celodenný výlet do Fínska. Loďou 80 kilometrov cez Fínsky záliv, ktorý bol kedysi železnou oponou. HELSINKY: príchod do mesta. Fínsko dlho žilo v tieni a strachu zo sovietskeho suseda a až pád Berlínskeho múru a príchod Nokie spravil zázrak. Helsinky sú krásne. Skvelá rybia tržnica, pravoslávna Uspenská katedrála, trieda Esplananaden, Skalný chrám, vytesaný do kameňa. Viete, aké problémy trápia Fínov, ktorí majú všetko? Olympijský štadión, na ktorom úspechy slávil Emil Zátopek. Návrat do Tallinnu.

1.7. Prechod do tretej Pobaltskej krajiny Lotyšska. RIGA: kultúrna metropola celej oblasti, skutočné európske veľkomesto. Tvrdá mena a skvelé pelmeny. Palacinky s výhľadom na prekrásny dóm. Traja bratia – najstarší dom Rigy. Nezabudnuteľný výhľad z veže Chrámu svätého Petra. Rižský obelisk, kde sa začalo oslobodenie Lotyšska. Krásna secesná architektúra. Noc v sovietskom letovisku Jurmala pri Rižskom zálive. Voda je studená, no sme presvedčení, že sa tu okúpete.

2.7. HORA KRÍŽOV: pútnické miesto, ktoré navštívil aj pápež. KLAIPEDA: litovské Sudety. Rozlúčka s Pobaltím na litovskom pobreží. Návšteva Kurskej kosy a ďalší priestor pre kúpanie.

3.7. Skorý ranný odchod z Litvy a dlhý celodenný presun späť na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.

Cena: 350 €

Cena zahŕňa: dopravu kvalitným autobusom s 2 profesionálnymi šoférmi, kvalitného slovenského sprievodcu, všetko ubytovanie v kempoch, všetko vstupné, trajekt do Helsiniek, všetky prehliadky miest.

Cena nezahŕňa: stravu a poistenie cca 1,4 eur/deň/os